Ekologiczne i bezpieczne ogrzewanie domu - kozy na pelety

News

ekologiczna koza na peletKozy na palety to bardzo ekonomiczny i praktyczny sposób na ogrzewanie domu. Takie piecyki są niezwykle urokliwe, a przy tym niezwykle sprawne i wydajne. Dzięki sterowaniu automatycznemu można je ustawić zgodnie w zapotrzebowaniem na ogrzewanie i zoptymalizować koszty utrzymania.

Jak wygląda codzienna eksploatacja pieców i kaset?

Dzięki nowoczesnej technologii jest to bardzo proste i łatwe. Do urządzenia dołączony jest pilot, który pomaga w komfortowym wykorzystaniu i obsłudze piecyka. System sterowania w jaki jest wyposażony, dba o bezpieczne rozpalanie, systematyzuje poziom grzania oraz dostosowuje do potrzeb otoczenia etap gaszenia kozy.

Cała obsługa kozy czy kominka na pelet polega głównie na tym, że musimy wsypać odpowiednią ilość peletów do urządzenia. Dzięki automatycznemu sterowaniu jednokrotne załadowanie peletu wystarczy na pracę kozy nawet na 41 godzin, jednak wcześniej należy odpowiednio dostosować parametry urządzenia do wymaganej temperatury i jego pracy w tym zakresie.

Można zaprogramować pracę urządzenia na okres tygodnia w taki sposób, że po uzyskaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu piecyk przechodzi w tryb oszczędny bez naszej ingerencji, natomiast po obniżeniu temperatury np. o 2-3 stopnie sam automatycznie wraca do normalnej pracy. W trakcie użytkowania kozy należy sprawdzać regularnie poziom popiołu, ponieważ poziom jego napełnienia zależy od rodzaju peletu, a ten nie zawsze jest taki sam.