Kominki i piece na pellet - automatyzacja w służbie środowisku

News

ekologiczny kominek na peletMówiąc o wolnostojących kominkach i piecykach, które do swojego działania wykorzystują pellet, coraz częściej promujemy je jako nowoczesną alternatywę dla tych rozwiązań, których zadaniem jest spalanie drewna.

Najważniejszą cechą rozwiązań tego typu wydaje się być wygodna obsługa, ta bowiem jest dziś już niemal perfekcyjna. Użytkownik musi pamiętać przede wszystkim o zasypaniu pojemnika pelletem, a następnie o włączeniu urządzenia. Samo jego rozpalanie nie wymaga już jego udziału, a i dalsza praca będzie się mogła odbywać bez jego udziału i wzmożonej czujności.

Dzieje się tak dlatego, że za rozpalanie pelletu odpowiedzialna jest elektryczna zapalarka. Owszem, piece tego rodzaju sprawiają wrażenie prostych, należy mieć jednak na uwadze to, że nie brakuje w nich zarówno czujników, jak i kontrolerów systemu KOC. To zaawansowanie technologiczne sprawia, że możliwe jest systematyczne kontrolowanie mocy spalania, na co pomaga nie tylko analiza panującej w pomieszczeniu temperatury, ale również tego, jaki piec został zastosowany i jakiej jakości jest wykorzystywane w nim paliwo.

Oczywiście, zwiększa to komfort użytkownika, nie jest to jednak jedyna zaleta wspomnianego systemu. Dzięki tak szczegółowej analizie spalania rośnie także efektywność wspomnianego urządzenia, a tym samym również minimalizacja jego kosztów. Spalanie jest przy tym bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Co ważne, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań przyczynia się również do tego, że zmniejsza się ilość tych zabrudzeń, które pojawiają się na szybie, a także osadów, które tradycyjnie pozostają w palenisku. Dzięki temu możemy mówić o ograniczeniu niezbędnej częstotliwości zabiegów pielęgnacyjnych.